klimat we Wrocławiu
menu

serwis i montażKoszty i utrzymanieAlergia i przeziębienieChoroba budynków

 • Czy montując gruntowy wymiennik ciepła (GWC) obniżę koszty ogrzewania domu ?

  Decydując się na zakup i montaż GWC zyskujemy znaczący zysk energetyczny (około 100 C) z całą pewnością zmniejszy się koszt ogrzewania domu.

 • Czy GWC zastąpi klimatyzację ?

  Niestety nie. Klimatyzacja posiada możliwość utrzymywania ustalonej (stałej) temperatury, czego nie posiada gruntowy wymiennik ciepła. GWC zapewni utrzymanie przyjemnej temperatury w okresie panujących upałów, jednak tylko wtedy gdy nie dopuścimy do nadmiernego przegrzewania się pomieszczeń np. nie będziemy otwierać okien, drzwi i zastosujemy rolety okienne. System wentylacyjny z GWC zapewni nam dopływ świeżego powietrza w granicach temperatur od 21 do 25 0 C przy temperaturze zewnętrznej 28 – 330 C. Chłodne powietrze będzie odczuwalne jedynie w pobliżu anemostatów nawiewnych dlatego że nawiewane powietrze szybko miesza się z powietrzem wewnątrz budynku. W przypadku klimatyzacji nawiew powietrza osiąga nawet kilkanaście stopni.

 • Czy konserwacja klimatyzacji jest niezbędna, czy można ją pominąć ?

  Klimatyzator ma za zadanie utrzymywać odpowiednią temperaturę, wilgotność oraz jakość powietrza. Jakość powietrza zapewniają nam zastosowane w klimatyzatorze specjalne filtry na których osadzają się zanieczyszczenia, wskutek tego stopniowo maleje wydajność klimatyzatora, natomiast rośnie zużycie energii. Jednostka wewnętrzna systemu klimatyzacji pracuje w środowisku wilgotnym w którym bardzo dobre warunki rozwoju mają wirusy oraz bakterie w tym najniebezpieczniejsza Legionella która może powodować poważne schorzenia płuc.

  Serwis wykonujący konserwację ma za zadanie wyczyszczenie wnętrza klimatyzatora (za pomocą atestowanych detergentów chemicznych) oraz wymianę zabrudzonych filtrów. Czynności wykonywane przy konserwacji klimatyzacji.

  Dlatego każdy użytkownik klimatyzacji, dla własnego zdrowia powinien regularnie czyścić swój klimatyzator.

 • Co znaczy że klimatyzacja jest wykonana w technologii inverterowej ?

  Klimatyzatory tradycyjne pracują tylko w trybie pełnej mocy albo wcale, w inwerterach ich moc dzięki zastosowaniu cyfrowego sterowania może być płynnie zmieniana, pozwala to na dopasowanie mocy chłodniczej wymaganych warunków eksploatacji. Gdy różnica pomiędzy temperaturą w pomieszczeniu a temperaturą zadaną jest duża INVERTER pracuje z pełną mocą, gdy temperatury te osiągną małą różnicę, sprężarka zmniejsza swoje obroty (zmniejsza moc) a co za tym idzie pobór energii. Względem tradycyjnych systemów INVERTER daje oszczędność poboru energii nawet o 40 %. Dzięki precyzyjnej kontroli temperatury klimatyzatory te są wyjątkowo ciche.

 • Na jakim (najpóźniej) etapie muszę podjąć decyzję o montażu rekuperacji i gruntowego wymiennika ciepła ?

  Na to pytanie polecam artykuł zamieszczony w zakładce "WENTYLACJA" lub "REKUPERACJA – ODZYSK CIEPŁA" Etapy montażu instalacji wentylacji.

 • Co to jest system Multi Split ?

  System Multi Split jest systemem zaawansowanym technologicznie umożliwiającym zróżnicowaną pod względem temperatury i prędkości obrotów wentylatora pracę w poszczególnych pomieszczeniach. System umożliwia podłączenie do jednej jednostki zewnętrznej kilku jednostek wewnętrznych o zróżnicowanej wydajności chłodniczej w zależności od wielkości pomieszczenia (jednostki o dużej wydajności w salonach, jednostki o małej wydajności chłodniczej w sypialniach) Ważną zaleta tego systemu jest to, że jednostki wewnętrzne nie muszą być tego samego rodzaju.

 • Czym jest klasa energetyczna?

  Klasa energetyczna jest parametrem informującym o efektywności pracy i zużyciu prądu przez urządzenie w określonych przez normy warunkach. Klasy energetyczne określane są literami od A do G. Urządzenia klasy A zużywają najmniej energii, klasy G - najwięcej. Większość produktów oferowanych przez COOL SYSTEM posiada klasę energetyczną A.

COOL SYSTEM - profesjonalny montaż i serwis klimatyzacji w większości miast na terenie kraju, m.in. Poznań, Wrocław, Łódź czy Warszawa.


kontakt

COOL - SYSTEM

ul. Wigury 27

63-400 Ostrów Wielkopolski

tel. kom. +48 691 190 677

tel. kom. +48 693 032 076

projekt i wykonanie WEBMOTION

wentylacja we Wrocławiu
klimat w Poznaniu wentylacja w Poznaniu